



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Slew Rate | 350 mV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 110 dB |
| Operating Supply Current | 190 µA |
| Input Bias Current | 20 nA |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 100 µV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 98 dB |
| Input Voltage Noise Density | 27 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | High Voltage Operational Amplifier |
| Max Supply Voltage | 44 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
Stock: 255
Distributors
pcbx
Unit Price$3.14735
Ext.Price$3.14735
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.14735 | $3.14735 |
| 10 | $2.39766 | $23.97660 |
| 25 | $2.24254 | $56.06350 |
| 50 | $2.09745 | $104.87250 |
| 100 | $2.00454 | $200.45400 |
| 300 | $1.92432 | $577.29600 |
| 500 | $1.84730 | $923.65000 |
| 1000 | $1.79863 | $1798.63000 |
